Loader
Whoop

Whoop Nedir?

Konsantre olup çalışmak, yaratıcı olmak, konuşmak ve toplantılarınız için ihtiyacınız olan sessiz ortam...

Daha Fazlası

Galeri

  • +90 312 292 52 52
  • info@whoopnow.com

Akustik Ortam Nedir?

Akustik Ortam Nedir?

Akustik Ortam Nedir?

Ses tasarımına önem verenler için akustik oldukça önemlidir. Sesin bir ortam içinde doğru bir şekilde yayılması, dip seslerden arınmış, yankının en az seviyeye indiği şekilde pürüzsüz ses ulaşmak için düzenlemeler yapılan mekanlar, akustik ortamlardır.

Akustik ses yalıtımı ile elde edilebilir. Akustik sünger gibi ses akustik malzemeleri, doğru bir şekilde, ihtiyaca uygun kullanıldığında mükemmel bir akustik sağlarlar.

İçerideki yankının, dip seslerin önüne geçilir. Bu sayede konuşmalar, yayılması istenilen ses daha sağlıklı bir şekilde yayılır. Ses açısından daha anlaşılır bir ortam tasarlanmış olur. Desibel farkı nettir. Farklı ihtiyaçlara göre farklı tasarılar ortaya çıkarılabilir. Örnek olarak bir bateri odasında titreşim ve bass sesleri düzenlenmeliyken, bir tiyatro salonunda ses en arka koltuktaki seyirciye kadar aynı netlikte ulaşabilmelidir.

Doğru akustik tasarım için ortam önemlidir. Ortama bağlı olarak akustik tasarım için kullanılacak olan ürünler değişecektir. Akustik sünger, kumaş kaplı paneller; ses yalıtımı ve akustik tasarım için olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Kişinin ihtiyaç duyduğu kaliteye bağlı olarak, isteklerine bağlı olarak kullanılacak miktar belirlenecek, en iyi performans sağlanacaktır.

Whatsapp Destek
Çevrimiçi